زندگی عاشقانه را دوباره تجربه کنید

|
آذر ۲۸, ۱۳۹۷
0 دیدگاه

عاشق شدن آسان ولی زندگی عاشقانه و ادامه دادن آن بسیار سخت است. در بسیاری از موارد روابط عاطفی ما آن گونه که باید پیش نمی‌رود و گاه حتی احساسات ناخوشایندی به ما منتقل می‌کند. طبیعی است که هیچ فردی نمی‌خواهد یک رابطه عاطفی سرد و شکست خورده داشته باشد و همه افراد با امید کسب یک زندگی عاشقانه و دریافت لذت و آرامش پای به یک رابطه می‌گذارند.

الا یا ایها الساقی ادر کأسا و ناولها    که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکل‌ها

مشکلات روابطی که سرد شده اند

در چنین مواردی هزاران هزار فکر به ذهن افراد خطور می‌کند و سبب آزار و اذیت آنها می شود:

“شریک من ناتوان از عاشق شدن است.”

“من ارزش این را ندارم که توسط فردی دوست داشته شوم”.

“در رابطه من کمبود عشق و احساس وجود دارد”.

“ما خیلی پیر هستیم و دیگر زمانی برای زندگی عاشقانه نداریم”.

“من هرگز نمی توانم رابطه ای عاشقانه داشته باشم”.

این مقاله را مطالعه کنید

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که ندانید قرارهای عاشقانه خود را کجا بگذارید تا بتوانید لحظاتی رویایی و خاطره انگیز را رقم بزنید.

باید بگوییم که هیچ یک از این اظهارات درست نیست. البته می‌توان گفت طبیعی است که افراد در مواقعی که رابطه عاطفی خوبی ندارد به چنین مواردی فکر کنند اما باید تاکید کنیم تمرکز بیش از حد به چنین افکاری تنها سبب افسردگی و سردی افراد می‌شود و امکان ایجاد یک رابطه سالم عاشقانه را نیز از آنها سلب می‌کند.

تمامی افراد توانایی داشتن یک زندگی عاشقانه را دارند.

هر کس باید بداند توانایی دوست داشتن و دوست داشته شدن را دارد اما تنها گاه از این امر جدا می‌ماند و آن را فراموش می‌کند. چهار گزاره زیر مسائلی هستند که شما را از داشتن یک زندگی عاشقانه با بهترین همسر محروم می‌کند و حال و روی خوب را از شما می‌گیرد:

عاشقانه

 شما خود را اسیر زندگی عاشقانه تان می دانید

اگر احساس می‌کنید در یک رابطه اسیر شده‌اید و این رابطه به صورت بی‌رحمانه‌ای شما را در خود نگه داشته است، هرگز نخواهید توانست شرایط را تغییر دهید. در گام اول این احساس اجبار را از خود دور کنید تا بتوانید با ذهنی هوشیارتر در مورد رابطه زناشویی و عاطفی خود تصمیم گیری کنید و برای بهبود شرایط بجنگید.

اقدام مهم دیگری که همواره باید انجام دهید این است که هر گاه چنین حسی به ذهن شما خطور کرد، سعی کنید از هر گونه تصمیم گیری احساسی خود داری کرده و نسبت به دیگران نیز با تامل برخورد کنید. انتقال احساسات ناخوشایند، ابراز نگرانی‌های مداوم، سرزنش شریک زندگی و… همگی اقداماتی هستند که اوضاع را بدتر می‌کنند و گاه راه بازگشت را از شما می‌گیرند.

 از اتفاقات پیش آمده عصبانی هستید.

شاید تصور کنید خشم و عصبانیت شما اتفاق ناگواری ایجاد نمی‌کند اما باید بدانید این خشم گاه می‌تواند یک زندگی را از میان ببرد. بهتر است در زمانی که نسبتا آرام هستید در مورد زندگی خود و رابطه عاطفی که دارید بیاندیشید و در کمال آرامش آن چیزی که شما را آزار می‌دهد و عصبانی می کند را شناسایی کند. شاید تفکر بر همین مسائل بتواند ریشه این عصبانیت‌ها را برای شما نمایان سازد که در چنین شرایطی یا ریشه از درون شما نشات می‌گیرد یا همسرتان سبب چنین خشمی می‌شود. در هر دو صورت می‌توان با آرامش تلاش کرد و آنها را برطرف نمود و برای ایجاد یک زندگی عاشقانه گام برداشت.

عاشقانه ها

یادتان نرود یکی از مهم‌ترین اقداماتی که می‌توانید انجام دهید این است که در اوج آرامش آن را با همسرتان در میان بگذارید و با یکدیگر تلاش کنید آن را برطرف سازید. آن وقت است که شما بهترین همسر خواهید بود.

شما نمی‌توانید به همسر خود اعتماد کنید.

 یکی از اصلی‌ترین دلایلی که سبب می‌شود یک زندگی عاشقانه رو به افول برود و طراوت و شادابی اوایل خود را از دست بدهد، عدم اعتماد همسران به یکدیگر است. این امر سبب می‌شود به مرور زمان عشق و صمیمیت بین دو طرف از بین رفته و زندگی سرد و بی روحی ایجاد شود.

اولین گام این است که در هر زمان دچار شک و تردید شدید آن را در شرایطی که آرامش بر قرار است با همسرتان مطرح کنید و تلاش کنید آن را هر چه سریعتر حل کنید. همین امر سبب می‌شود خانه‌تان همیشه گرم باشد و همواره زندگی عاشقانه‌ای داشته باشید.

 عاشقانه برای ایجاد زمان‌های عاشقانه وقت ندارید

درگیری دغدغه‌های زندگی شهری باعث می‌شود بسیاری از روابط زناشویی با مشکلات جدی رو به رو شوند. همسران فراموش می‌کنند ساعاتی را نیز در میان تمامی مشکلات و روزمرگی‌هایشان به یکدیگر اختصاص دهند و گاه حتی با بکدیگر صحبت کنند. اگر شما هم با چنین مسئله‌ای رو به رو هستید با برنامه‌ریزی حتما ساعاتی را به روابط عاشقانه خود اختصاص دهید تا گرمای رابطه‌تان همواره پابرجا بماند.

اگر برای سورپرایز های عاشقانه وقت کافی ندارید می توانید آنها را به سادگی به قرارساز بسپارید. 

زندگی عاشقانه با سورپرایزهای عاشقانه 

باید بگوییم اگر در پی ایجاد یک زندگی عاشقانه هستید باید تلاش کنید تا شور و هیجان را به زندگی خود دعوت کنید. این که بتوانید با تدارک یک سورپرایز عاشقانه همسر خود را درقیقا در شرایطی که انتظارش را نمی کشد غافلگیر کنید، اتفاق بسیار اثر گذار است .

تصور کنید همسرتان در یک روز عادی به منزل بیاید و ببیند شما وسیله‌ای را که او نیاز داشته است برایش خریده‌اید و کاملا بی‌مناسبت به او هدیه می‌دهید، فکر می‌کنید چه حالی خواهد داشت. شاید یکی از بهترین کارهایی که شما می‌توانید برای ایجاد هیجان و شادی در زندگی خود انجام دهید، سورپرایزهای عاشقانه‌ای است که می‌تواند به وسیله آن همواره عشق و علاقه خود را به همسرتان یادآور شود و او را برای ساعاتی هم که شده از دغدغه‌های روزمره برهاند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها