۷ دلیل که نشان می دهد بهتر است همسر درونگرا انتخاب کنید!

|
اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۸
0 دیدگاه

من ذاتاً یک فرد درونگرا هستم و از این بابت اصلا ناراحت نیستم. همان طور که درصد بالای درونگرا بودن معایب خودش را دارد، میلیون ها مزیت ویژه ی دیگری دارد که به راحتی می توان معایبش را نادیده گرفت!
زیبایی درونگرا بودن این است که درونگرایان می توانند یاد بگیرند که از درصد دورنگرایی خود کم کنند و برونگرا تر شوند.
در حقیقت یک فرد نمیتواند صد در صد دورنگرا یا صد در صد برونگرا باشد و هر کسی از نظر تیپ شخصیتی، بین این دو طیف قرار می گیرد.
درون گرایان می توانند به سرعت ویژگی ها و تمایلات برون گرایان را انتخاب کرده و خصوصیات اخلاقی و گرایش های طبیعی خود را تغییر دهند. در حالی که برونگرایان می توانند از درونگرایان تعدادی حقه یاد بگیرند تا بخواهند به مانند درونگرایان باشند، اما حقیقت این است که برای برونگرایان، این روند تغییر عملکرد سخت تر پیش می رود و درون گرایان به طور طبیعی راحت تر می توانند در این زمینه تغییر کنند.
درونگرایان هیچ انتخابی به جز زندگی در دنیای فیزیکی ای داخل ذهن خود ندارند ( درونگرایان بیشتر در ذهنشان با خود حرف می زنند و انگار دنیای دیگری به جز این دنیا، در ذهن خود دارند که گاهی اوقات در این دنیا و افکار خود غرق می شوند!) اما خیلی سخت است که بخواهید برای یه برونگرا توضیح بدهید که چرا و به چه علت باید مانند یه درونگرا باشد …
ذهن یه برون‌گرا اکثراً خوشگذرانی های زودگذر را می بیند و بیشتر مواقع برونگرایان روابط عاشقانه ی بلند مدت برقرار نمی کنند اما درونگرایان تمایل بیشتری به برقراری توازن میان منطق و احساسات خود دارند، از این دو به خوبی استفاده می کنند و روابط عاشقانه ی بلند مدتی را می توان با آنان تجربه کرد.‌
با مطالبی که گفته شد، و با دلایل آورده شده در ادامه ی مقاله سایت ما، بهتر است یک همسر درونگرا انتخاب کنید.

همچنین گفته می شود که درونگرایان رمانتیک تر از برونگرایان هستند اما احساسات خود را به خوبی نشان نمی دهند.

۱. او خود را بهتر از هر مردی که قبلاً ملاقات کرده اید، میشناسد

به نظر شما، چرا اکثر روابط عاشقانه با شکست و ناکامی مواجه می شوند؟ به دلیل اینکه اکثر افراد نمی توانند به درستی تصمیم بگیرند و متوجه این موضوع بشوند که دقیقا از یک رابطه عاشقانه چه می خواهند. و دلیل این موضوع که افراد نمی توانند به درستی متوجه نیاز های خود در یک رابطه عاشقانه شوند چیست؟ دلیلش این است که اکثر افراد خود را به درستی نمی شناسند و از نیاز های وجودی خود اطلاعی ندارند.

درونگرایان این توانایی ویژه را دارند که می توانند خواسته ها و نیاز های خود را تشخیص دهند و این دو را به خوبی، در دسته های جدا از هم در ذهنشان طبقه بندی کنند. به دست آوردن این توانایی، نتیجه ی سال ها حرف زدن با خود، تحلیل کردن داده های بیرونی و تفکر عمیق در رابطه با اتفاقاتی که در اطراف رخ می دهند است.
تشخیص نیاز ها از خواسته ها، اولین قدم برای سرکوب کردن خواسته ها در راستای عملی کردن و پیش بردن نیاز ها محسوب می شود.
درونگرایان معمولا به درصدی از خودشناسی رسیده اند ( البته این خودشناسی به پختگی، تجربه های فردی و سن افراد درونگرا بستگی دارد) که، نیاز های بنیادی خود را کنترل کنند و به نیاز های واقعی خود در زندگی بپردازند. روانشناسی مردان نشان می دهد که اکثر مرد ها تنوع طلب هستند و دوس دارند با خانم های متفاوتی ملاقات کنند و وقتشان را بگذرانند اما چیزی که واقعا نیاز دارند، وجود یک شریک عاطفی وفادار و حمایت کننده است.

۲. به دلیل این که او بیشتر از افراد عادی فکر می کند، پس احتمال اینکه در طول روز به شما فکر کند نیز بیشتر است

کدام زن یا مردی چنین شریک عاطفی ای را دوست ندارند؟! یک همسر درونگرا مدام در حال فکر کردن، تحلیل کردن رویداد های اطراف، رویاپردازی و تصور  موارد مختلف است.
با اینکه موضوعات مورد تفکر یک همسر درونگرا ممکن است بسیار متفاوت باشد و به موارد مختلفی در روز فکر کند، اما درونگرا ها معمولا به کسانی که علاقه دارند بیشتر فکر می کنند مخصوصا افرادی که برای آن ها از اولویت بالایی برخوردارند.

۳. درصد خیانت او به شریک عاطفی خود کمتر است

به طور کلی، درونگرایان کمتر به افراد دیگر توجه می کنند. دغدغه ی آن ها در برانگیختن دیگران، داشتن تعاملات بیشتر و پیدا کردن دوستان زیاد خلاصه نمی شود.
درونگرا ها اهل مهمانی و دورهمی های دوستانه نیستند؛ بنابراین کمتر در شرایطی قرار می گیرند که بخواهند شما را به عنوان شریک عاطفی خود با افراد دیگر مقایسه کنند.
وقتی که یک فرد دورنگرا تلاشی برای برقراری با فردی دیگر نمی کند، می توانید مطمئن شوید که با آن فرد رابطه ی خاصی ندارد.
تعداد روابط اجتماعی درونگرایان بسیار کم است، و هر چه تعداد روابط کمتر باشد، درصد خیانت هم پایین می آید. اعداد و ارقام هرگز به شما دروغ نمی گویند!

عکس عاشقانه

۴. اگر روزی به شما خیانت کند، حداقل متوجه می شوید که دقیقاً به شما چه حسی دارد!

درونگرایان افرادی نیستند که به راحتی بتوانند از این نوع اشتباهات در روابط عاشقانه ی خود مرتکب شوند، اگر هم این اتفاق برایتان افتاد و متوجه شدید که او به شما خیانت می کند، می توانید مطمئن شوید که احساسات خود را به شما و رابطه بین تان از دست داده است.
البته من نمی توانم تضمین کنم که مشکل از علاقه ی این فرد به شما است، اما خیانت درونگرایان به شریک عاطفی خود در دو حالت اتفاق می افتد: ۱) یا علاقه ای به شما ندارد ۲) یا نمی خواهد جزعی از این رابطه شکل گرفته شده باشد.
از آن جایی که او یه درونگرا است، احتمال این که دلیل اصلی جدایی و خیانت خود به شما را متوجه نشده باشد بسیار کم است، در کل بیشتر احتمال داده می شود که این فرد نمی تواند به خودش بقبولاند که احساسات قبلی را ندارد و سرد شده است.
هیچ زنی دوست ندارد رابطه عاطفی با مردی را شروع کند که احتمال می دهد قرار است به او خیانت شود، اما به نظرم وقتی که با یک فرد درونگرا وارد رابطه می شوید، از رفتار و گفتار آن فرد دقیقا می توانید تشخیص دهید که اولویت چندم او هستید و در زندگی وی چه جایگاهی دارید.
اما برقراری رابطه عاشقانه با مردان برونگرا ممکن است ابهامات زیادی در ذهن شما ایجاد کند و شما همیشه در حال تکرار این سوال باشید که: « من چه جایگاهی در زندگی او دارم؟»

۵. درونگرایان افرادی از خود راضی نیستند و می توان به آنان به راحتی اعتماد کرد

در نگاه اول، ممکن است شما فکر کنید که درونگرایان افرادی بسیار از خود راضی هستند، شاید به دلیل این که نمی توانند زود با هر شخصی صمیمی شوند و گرم بگیرند، اما اصلا اینطور نیست!
درونگرایان تمایل دارند که بیشتر در مورد اطرافیان خود فکر کنند تا اینکه بخواهند با آن ها تعامل برقرار کنند.

پس وقتی شروع به برقراری تعامل با شما میکنند، صرفاً به دلیل نشان دادن خود به شما یا تظاهر این کار را نمی کنند. در واقع  یک درونگرا فقط برای «ارتباط برقرار کردن» به شما نزدیک نمی شود بلکه از برقراری ارتباط هدفی دارد.
وقتی یک فرد درونگرا عاشق شما می شود، شما را در اولویت های اول خود در زندگی قرار می دهد و به همان اندازه که از خود مراقبت می کند، از شما هم به همان اندازه مراقبت می کند.
درونگرا ها‌ روی عشق خود بسیار حساس هستند و دوست داشتن کسی که درکشان کند و بتوانند با اون ارتباط عمیق و پایداری داشته باشند را معجزه میدانند. حداقل روز تولد شما را یادشان میماند!

۶. به او اعتماد کنید وقتی می خواهد وارد یه رابطه عاطفی با شما شود!

بیایید باهم صادق باشیم! هدف اصلی اکثر مردان از برقراری ارتباط عاشقانه، برطرف کردن نیاز تنهایی و نیاز های بنیادی خودشان است. اما اکثر درونگرایان، با تنهایی خودشان بسیار راحت هستند و از این تنهایی اذیت نمی شوند، آنان خودشان را به تنهایی، برای شاد بودن در زندگی شخصی، کافی می دانند، البته این روند تا وقتی ادامه دارد که هنوز عاشق نشده اند! وقتی که به این نتیجه می رسند که به یک شریک عاطفی نیاز دارند، تبدیل به بهترین شریکان عاطفی می شوند! چرا؟ چون به آن شخص احساس نیاز می کنند و شاد بودن خود را به نحوی وابسته به عشق خود می دانند.

 

۷. می توانند بهترین پدران برای فرزندانتان باشند.

درونگرایان بخش بزرگی از زندگی خود را تنهایی می گذارنند، افراد متفکری هستند و به طور طبیعی دوست دارند در مورد هر آن چه که اطرافشان اتفاق می افتد، عمیقاً فکر کنند.
وقتی که می خواهند نقش یک پدر را ایفا کنند و «پدر بودن» را تجربه کنند همه چیز تغییر می کند، درست مانند زمانی که اولین بار عاشق شدند. عشق به آنان یاد می دهد که افراد دیگری هم در زندگیشان ‌هستند که دوستشان داشته باشند و به آنان عشق بورزند همانگونه که به خود اهمیت می دهند.
«پدر بودن» به درونگرایان یاد می دهد که افرادی وارد زندگیشان می شوند که حتی باید بیشتر از اینکه به خودشان اهمیت بدهند، به آن افراد اهمیت بدهند و بتوانند در زمان مناسب فداکاری کنند.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها