چرا رزرو رستوران مهم است ؟

|
اسفند ۹, ۱۳۹۷
0 دیدگاه

اینکه آیا شما به رستوران محلی مورد علاقه خود می روید یا از جدیدترین و جذاب ترین رستوران برای صرف ناهار یا شام خود استفاده می کنید، در هرصورت رزرو رستوران ، به شما اطمینان می دهد که برای وعده ی موردنظرتان حتما یک صندلی پشت یک میز در رستوران خواهید داشت.

در زیر سه دلیل هوشمندانه برای رزرو رستوران برای مراجعه بعدیتان  را بیان می کنیم:

  • به برنامه ریزی مدیران رستوران کمک می کند:

بخش های پویای زیادی در روند اداره ی یک رستوران وجود دارد. از سفارش غذا، طرح ریزی و تنظیم منو تا برنامه ریزی کاری کارمندان یک رستوران همگی متکی به تعداد رزروهایی است که دریافت می کند. یعنی بر اساس تعداد رزروهای دریافت شده، آنها خواهند دانست که به چه مقدار غذا و به چه تعداد کارمند جهت سرویس دهی به مشتریان نیاز خواهند داشت وآن شب تا چه حد شلوغ خواهد بود.

بسیاری از رستورانها سعی می کنند مشتری را درهر صورت پذیرش کنند، حتی اگر در آن لحظه جای خالی نداشته نباشند، این کار در اغلب موارد می تواند موجب اعمال استرس و فشاربیشتر بر روی کارکنان آشپزخانه و کارکنان خدماتی آن رستوران شود.

رزرو رستوران

  • رستوران مشتری را در اولویت قرار می دهد:

هنگامی که رستوران ها یک لیست ازتعداد صندلی های رزرو شده  در اختیار داشته باشند، آنها می توانند نیازهای مشتریان را در اولویت کارهایشان قرار دهند.  با اختصاص زمان و فضا به مشتری های از قبل رزرو کرده، آن رستوران به آنها تضمین می دهد که از شرایط سرویس دهی مناسب و فوق العاده ای برخوردار خواهند بود، به جای خوردن عجله ای غذا، آنها فرصت تجربه ی انواع غذاهای عالی و استفاده از محیط رستوران را به بهترین نحو خواهند داشت.

  • برای روزهای خاص، یک صندلی در رستوران خواهید داشت:

روز ولنتاین و روز مادر یکی از پرطرفدارترین روزها در صنعت رستوران است و شبهای آخر هفته همیشه شلوغ تر از روزهای هفته است.  از قبل رزرو نکردن و انتظار پیدا کردن میز خالی در یکی از این روزهای مناسبتی، یک استرس اضافی برای شما در بر خواهد داشت که شما اصلا به چنین فشاری نیاز ندارید، به ویژه وقتی که می خواهید با افراد مورد علاقه ی زندگیتان چنین روزهایی را جشن بگیرید. فراموش نکنید که قبل از رفتن به قرارتان در یک رستوران، از قبل آنجا را رزرو کنید.  این کار سبب می شود که تجربه ناهار خوری بسیار بهتری هم برای شما و هم کارکنان رستوران باشد.

این مقاله را مطالعه کنید

بهترین همسر چه ویژگی هایی دارد؟ چه کارهایی باعث می شود شریکتان شما را بهترین همسر بداند؟ راهکارهایی برای بهترین همسر دنیا شدن.

نکاتی برای رزرو رستوران

۱-حداقل یک هفته قبل، تماس بگیرید.  برخی از مکان های محبوب حتی از زمانهای خیلی قبلتریعنی گاهی تا یک یا دو ماه قبل از رویدادهای بزرگ، رزرو می شوند.

۲-ممکن است که شما بخواهید روز قبل برای تأیید رزرو خود تماس بگیرید. این کار فرصتی به شما میدهد تا سؤالاتی را مطرح کنید، درخواستهای خاص و یا برخی از آرزوهای خود را به آنها ارائه دهید.

۳-حداقل پنج دقیقه قبل از زمان رزرو شده تان در آنجا حاضر شوید. اگر فکر می کنید ممکن است دیرتر از زمان مقرر برسید، حتما به رستوران اطلاع دهید.

رزرو رستوران

۴- در مورد خط مشی انعام دهی آن رستوران اطلاعات کافی داشته باشید  و اگر مجاز بود،  به میزبان و یا کارکنان انعام دهید.

۵-اگر درخواست خاصی دارید (مانند آوردن  یک حلقه ی نامزدی  به همراه شامپاین)، مقدماتش را از قبل انجام دهید  و انعام بیشتری نیز به کارکنان بدهید.

۶-اگر لازم شد که ناچارا ب میز رزرو شده تان را لغو کنید، حتما این کار را در اسرع وقت انجام دهید

۷- لغو رزرو رستوران را تبدیل به یک عادت برای خود نکنید.  بسیاری ازرستورانها عضو یکی از پایگاه های اطلاعاتی هستند که به آنها در خصوص افرادی که سابقه طولانی در لغو رزرو رستوران دارند، آگاهی لازم را می دهد.

۸-همیشه به هنگام رزرو میزتان،  زمانی که به رستوران می رسید، و  هنگامیکه پشت میزتان نشسته اید، مؤدب و محترم باشید.  از هر کارمندی که خدماتی را به شما ارائه می کند، تشکر کنید. این کار نه تنها کار درست و محترمانه ای است، بلکه به احتمال زیاد موجب می شود که در مراجعه ی بعدیتان، آنها  شما را درهاله ای نور مثبت به یاد آورند و با آغوش باز به شما خوشامد بگویند.

مناسبت های خاص

در بعضی مواقع رستوران ها بیشتر شلوغ هستند، بنابراین شما باید تا جایی که ممکن است، در مراحل اولیه ی تصمیم گیریتان، با آنها تماس بگیرید و از انها بپرسید که بهترین زمان برای رزرو میز، چه زمانی است. برای اکثر رستوران های خوب، تعطیلات معمولا شلوغ ترین زمان ممکن است.

به هنگام برنامه ریزی یک رویداد گروهی، مانند یک جشن تولد، اعلام نامزدی و یا جشن ارتقاء، اگر زمان آن را در روزهای خلوت و غیر شلوغ رستوران برنامه ریزی کنید، بهترین نتیجه را دریافت خواهید کرد. ممکن است یکی از شبهای غیر تعطیل یا یک آخر هفته بعد از تعطیلات باشد، که از آنجایی که  کارکنان  رستوران  در آن روزها معمولا مشغول ساماندهی رستوران هستند و از نظر کاری به شدت شلوغ خواهند بود؛ انعطاف پذیری، بزرگترین سود را نصیبتان می کند. پس کمی انعطاف به خرج دهید  و سریعا بعد از تعطیلات به فکر رزرو میز نباشید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها