چطور یک سورپرایز تدارک ببینیم

|
آبان ۲۷, ۱۳۹۷
2 دیدگاه

یکی از راه‌های بیرون رفت از یکنواختی زندگی روزمره سورپرایز و هیجان دادن به لحظه‌هاست؛ یکی از روش‌های رسیدن به چاشنی لازم زندگی را می توان سورپرایز دانست. هیجان سورپرایز دوجانبه است و می‌تواند هم عامل و هم مخاطب خود را با شگفتی‌های خودش غافلگیر کند. خصوصیتی که سورپرایز را از دیگر چاشنی‌های زندگی جدا می‌کند حس دل‌بستگی و محبت دوجانبه‌ای است که در پایان کار باقی می‌ماند؛ و ماندگاری این حس، بستگی به میزان دقت و ظرافتی دارد که شما درزمینه سازی و تدارک آن بکار می‌برید. خیلی وقت‌ها می‌خواهید فردی را سورپرایز کنید اما در پایان کار او را خیلی شگفت‌زده نمی‌بینید و همه‌چیز به شکل عادی و معمولی تمام می‌شود؛ این یعنی شما از نکات و ریزه‌کاری‌های مهمی غافل شده‌اید که درزمینهٔ سازی و تدارک سورپرایز نقش مهمی داشته‌اند؛ و همین موضوع باعث شده است هیجان لازم به مخاطب شما نرسد.

سورپرایز کردن هم قاعده و اصولی دارد که نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

اصل و اصولی که برای رسیدن به نتیجه دلخواه، ناگزیر از رعایت آن هستید. تعدادی از آن‌ها را بررسی می‌کنیم

تیپ و شخصیت رفتاری مخاطب خود را در نظر بگیرید

آدم‌ها به لحاظ شخصیتی با یکدیگر متفاوت‌اند؛ به‌غیراز موضوع برون‌گرا و درون‌گرا بودن آن‌ها، خصوصیت‌های روانی دیگری هم هست که باید مدنظر قرار بدهید. اگر برنامه شما به‌گونه‌ای چیده شود که با یکی از خصوصیت‌های اخلاقی طرف مقابل هم‌خوانی نداشته باشد مطمئن باشید که جدای از شگفت‌زده نشدن و نرسیدن به آن احساسی که موردنظرتان بوده است این امکان وجود دارد که نسبت به شما نظر ناخوشایندی پیدا می‌کند. ابتدا به تیپ شخصیتی مخاطب نگاه کنید: خوش‌بین، قدرت‌طلب و هیجانی، صلح‌طلب، شکاک، جاه‌طلب، رمانتیک … سپس به دنبال تدارک کار بروید.

سورپرایز عاشقانه

در ایجاد دلهره اغراق نکنید

برخی سورپرایز کردنشان مبتنی برقرار دادن موقت فرد در یک فضای رعب‌آور و سپس انتقال او به حال و هوایی دلپذیر است. درست است که جابجایی افراد از موقعیت ناخوشایند به نقطه مقابل آن می‌تواند تا حدی غلظت شادی و لذت را بیشتر کند؛ اما اغراق در دلهره خاطره و یادآوری بعدی سورپرایز شمارا از رنگ و جلا می‌اندازد. به یاد داشته باشید به هنگام غافلگیر کردن افراد هیچ ابزاری نباید قوی‌تر از اصل سورپرایز باشد؛ چراکه ناخواسته جایگزین آن می‌شود.

این مقاله را مطالعه کنید

کمتر می‌توانید کسی را پیدا کنید که به‌عنوان همسر از سورپرایز عاشقانه لذت نبرد. این حس شگفت‌زدگی که سرانجام آن لذت بردن است باعث محکم شدن روابط نیزمی‌شود

وقت‌شناس باشید

به شرایط روحی فرد مقابلتان نگاه کنید و مطمئن شوید آمادگی لازم را برای بازی غافلگیرانه شما دارد؛ به‌جز این، ‌همه چیز از دست می‌رود. غافلگیر کردن کسی که بخاطر کار یا مشکلی، در تب‌وتاب است چندان خوشایند به نظر نمی‌رسد. چون اهمیت آن کار یا مشکل می‌تواند مانع از نمایش تلاش شما شود و حتی ممکن است زمینه‌هایی برای دلخوری به وجود آورد.

کادو سورپرایز عاشقانه

 

 

مخفی کار باشید

سعی کنید همه‌چیز را برای خودتان نگه‌دارید! هر چه دیگر افراد، کمتر بدانند امنیت کاری شما بالاتر خواهد بود. لزوماً نباید دیگران ماجرا را افشا کنند؛ فقط کافی است با رفتار و کردار کنترل نشده‌ای مخاطب شمارا به تردید بیندازند و کنجکاوی‌اش را تحریک کنند. در مواردی که در سورپرایزتان می‌خواهید از جمعیت استفاده کنید هم کسانی را دست‌چین کنید که علاوه بر اطمینان از قدرت رازداری‌شان، تا رسیدن موعد ماجرا کمتر با فرد مورد نظر در تماس هستند.

 

 

همیشه راه حل بهتری هست اگر وقت رزرو و خرید گل و … را ندارید نگران نباشید با استفاده از امکانات قرار ساز براحتی با چند کلیک ساده همه آنها را یکجا سفارش دهید.

فریب‌کار باشید

اینجا همان‌جایی است که شما باید از تمام استعداد درونی خود برای دور کردن فرد از مسیر آگاهی و دانستگی استفاده کنید. برایش نقش بازی کنید! دروغ بگویید! مطمئن باشید در اینجا کار بدی به‌حساب نمی‌آید. هرچه او از اصل موضوع دورتر شود غافلگیری شما تأثیر بیشتری خواهد داشت.

سورپرایز کردن را به چشم یک بازی ببینید، این کار برای برگزاری هرچه بهتر آن به شما کمک می کند.

سورپرایز عاشقانه ساده

داستان‌سرای خوبی باشید

همیشه بهانه و داستانی برای لحظه‌های غیرمترقبه داشته باشید.این لحظه‌ها وقتی است که فرد موردنظر با طرح ابهام و پرسش،خودش را به موضوع نزدیک می‌کند. اینجا اگر بتوانید بهانه و داستانی قوی داشته باشید برنده خواهید­بود.

 

دیگران را وسط بیندازید

هستند افرادی که حرف دردهانشان نمی‌ماند!یکی از آن‌ها را که به مخاطب نزدیک‌تر است انتخاب کنید؛ به او اطلاعات غلط بدهید و مطمئن باشید که برای مخاطب شماشنیدن این حرف‌ها از دهان او پذیرفتنی تر خواهد بود.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها

احسان قاسمی

ممنون میشم آموزش های تصویری بذارین

سه شنبه 6 آذر 1397

zarrinpar

مطلب خیلی جالب و مفیدی بود.

دوشنبه 5 آذر 1397