چگونه یک زندگی عاشقانه بسازیم؟

|
دی ۱۲, ۱۳۹۷
0 دیدگاه

چطور می توانیم یک زندگی عاشقانه بسازیم؟ برای رسیدن به یک رابطه بلند مدت و با کیفیت باید اقدامات جدی انجام دهید. باید بدانید اگر هیچ تلاشی برای شاد و سرزنده نگه داشتن یک رابطه نکنید، نمی‌توانید توقع داشته باشید بهترین همسر دنیا کنارتان باشد و یک زندگی عاشقانه برایتان بسازد.

آیا داشتن عشق تنها ضرورت یک رابطه است؟

عاشقانه زیستن یکی از زیباترین اتفاقاتی است که می‌تواند در یک رابطه رخ دهد و حال و هوای زندگی مشترکتان را دگرگون سازد. اما آیا صرفا برخورداری از عشق تمامی خواسته‌های شما و همسرتان را برطرف می‌سازد؟ آیا شما برای لذت بردن از زندگی تنها به عشق نیاز دارید؟ باید بگوییم خیر.

متاسفانه بسیاری از افراد عشق را تنها نیاز یک رابطه می‌دانند و تصور می‌کنند همین که عشق در زندگیشان جاری باشد، تمامی مسائل خود به خود رفع می‌شود. در ادامه با نمونه‌هایی از الزامات یک رابطه سالم جهت ایجاد یک زندگی عاشقانه واقعی صحبت خواهیم کرد.

عشق چیست؟

شاید در ابتدای راه باید به تفاهمی در مورد معنای عشق در زندگی زناشویی دست یابیم تا بتوانیم به وسیله این تعریف، زندگی‌هایمان را عاشقانه برنامه‌ریزی کنیم. به طور کلی، یک زندگی عاشقانه شامل یک یا چند مورد زیر است:

  • اقدامات کوچکی که باعث محبت، تحسین، تفکر و عشق می‌شوند
  • فعالیت‌ها یا اقدامات متعددی که تنها با هدف ارتقاء احساسات طرف مقابل و ایجاد رابطه‌ای توام با شادی انجام می‌شود.
  • هر گونه اقداماتی که باعث می‌شود یک زن و شوهر به یکدیگر نزدیک‌تر شوند مانند ابراز احساسات
  • ایجاد حس اعتماد بین همسران
  • توجه و اهمیت به فرد مقابل
  • شناخت خواست‌ها و علایق همسر و تلاش در جهت برآورده‌سازی آنها
  • گفت‌وگو و همدلی هنگام بروز مشکلات
  • و…

ساخت زندگی عاشقانه

چگونه روابط خود را به سمت عاشقانه‌تر شدن پیش ببریم؟

شاید بسیاری از زوج‌ها پس از سال‌ها زندگی هنوز ندانند چگونه می‌توانند یک زندگی عاشقانه را ایجاد کنند. باید بگوییم این افراد راه‌های آسانی که در ایجاد عشق بسیار مهم هستند، فراموش کرده‌اند.

پیوند

پیوند می‌تواند به معنای کسب تجربیات آن هم به مرور زمان جهت نحوه نزدیک‌تر شدن همسران به یکدیگر باشد. اعمال محبت، دادن هدیه، انجام سورپرایزهای عاشقانه، گفت‌وگوهای هدفمند، ایجاد صمیمیت، شادی و… از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند زن و شوهر را به یکدیگر نزدیک کند.

داشتن سرگرمی در زندگی

هرگز زندگی را به خود سخت نگیرید و برای لذت بردن از آن تلاش کنید. در واقع یک زندگی عاشقانه باید بیش از هر چیز به معنای داشتن یک تجربه لذت بخش باشد. انجام فعالیت‌های لذت بخشی چون رفتن به سینما، کوهنوردی، بازی‌های دو نفره و… که سبب کسب تجربیات لذت بخش شود، بسیار اهمیت دارد.

زمان های عاشقانه

شوخ طبعی

طنز یک عنصر مهم جهت ایجاد یک زندگی عاشقانه است. زوج‌هایی که حس شوخ طبعی دارند، از فکرها و ایده‌های بامزه، کارهای خنده دار و خنده‌های بی دلیل لذت خواهند برد.

این مقاله را مطالعه کنید

در هرصورت رزرو رستوران ، به شما اطمینان می دهد که برای وعده ی موردنظرتان حتما یک صندلی پشت یک میز در رستوران خواهید داشت.

نوستالژی

با هم بودن زوج‌ها می‌توانند سبب شود خاطرات آنها با تلفیقی از گذشته برایشان لذت بخش شود و حس نوستالژی ایجاد نماید. بازخوانی خاطرات قدیمی، مرور عکس و فیلم‌های گذشته و… همگی می‌توانند به ایجاد حس نوستالژی مشترک بین همسران کمک کنند.

صمیمیت

روابط جنسی عاشقانه بخش مهمی از سلامت یک رابطه محسوب می‌شود. ورود عناصر جدید به زندگی جنسی شما و یا به سادگی درگیر شدن در فعالیت های جنسی می‌تواند کیفیت یک زندگی عاشقانه را افزایش دهد و احساسات طرف مقابل را بیش از پیش درگیر کند.

ماجرا

تلاش جهت ایجاد اتفاقات و برنامه‌هایی که حس ماجراجویی را افزایش می‌دهند، می‌تواند سبب بهتر شدن روابط شود.

ساخت زندگی عاشقانه

توجه

بسیاری از زوج‌ها از این امر گله‌مند هستند که به مرور زمان دیگر توجهی از جانت همسرشان نمی‌بینند و هیچ تحسینی از سمت او دریافت نمی‌کنند. تصور کنید همسرتان برای رضایت شما کارهای متعددی انجام دهد و شما به هیچ کدام از آنها توجه نکنید. آن وقت است که همسرتان به این نتیجه می‌رسد که هرگز توجهی به او ندارید و نسبت به وی سرد شده‌اید. در این شرایط او نیز انگیزه خود را جهت حفظ یک زندگی عاشقانه را از دست می‌دهد و توجه خود را نیز نسبت به شما کاهش می‌دهد. آن وقت است که به مرور زمان بین شما و همسرتان فاصله عمیقی ایجاد می‌شود که از میان برداشتن آن کاری بسیار سخت است.

از همین رو می گوییم بهترین کار این است که موفقیت‌ها، ویژگی‌ها، تلاش‌ها و… همسر خود را ببینید و به آنها توجه کنید در چنین شرایطی اون نیز از شما خواهد آموخت و گام به گام با شما در ساخت یک زندگی رویایی پیش خواهد رفت.

قدردانی

عشاق همواره خوبی‌های یکدیگر را می‌بینند. قدردانی از محبت‌ها و زحمات همسرتان باعث می شود روابط عاشقانه شما عمیق‌تر بشود و زندگی عاشقانه‌ای را تجربه کنید.

شور

احساسات قوی، شور و شادی سبب می‌شود احساسات طرف مقابل تحت تاثیر قرار بگیرد و زندگی با شما را نیز لذت بخش تصور کند.

درک اهمیت تمرین عاشقانه زیستن امری است که بسیار مهم بوده و می‌تواند تضمین کننده ایجاد یک زندگی رومانتیک برای شما باشد. این که بدانید تنها عشق التیام‌بخش مشکلات نبوده و قرار نیست به تنهایی معجزه‌ای در زندگی شما ایجاد کند، سبب می‌شود بیشتر به سمت تلاش جهت ایجاد یک زندگی عاشقانه پیش بروید و شادی و لذت و آرامش را به زندگی خود دعوت کنید.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها