۳ راه‌کار برای سورپرایز کردن واقعی

|
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷
0 دیدگاه

سورپرایز کردن رابطه مستقیمی با خلاقیت آدم‌ها دارد و قواعد و اصولی که باید از آن پیروی کرد. برای ایجاد یک سورپرایز باید خوش‌ذوق باشید. از تکرار بپرهیزید، قدرت بازیگری و صحنه آرایی داشته باشید. البته باید روحیات فرد مقابل را هم به‌خوبی بشناسید: درون‌گرا و یا برون‌گرا بودنش، اصولاً آدم رمانتیکی هست یا نه؟  چراکه هرکدام از این حالات، ویژگی‌های خاص خودشان رادارند و اگر رعایت نشوند سورپرایز کردن شما تبدیل به دلخوری می‌شود.

 

مهم‌ترین اصل یک سورپرایز پیش‌بینی نشدن آن است. باید شرایطی را ایجاد کرد که ذهن مخاطب از احتمال پیش‌بینی اتفاقی که در حال رخ دادن است تا حد امکان دور شود. فضاسازی باید به صورتی باشد که نگاه و ذهن او تمام و کمال به آن معطوف بشود. این موارد همان‌هایی هستند که به سورپرایز کردن شما حالت واقعی می‌دهند. در غیر این صورت شما بدون آنکه تأثیرگذار باشید کاری را از روی عادت انجام داده‌اید که شاید تا صبح فردا هم در ذهن کسی باقی نماند.

سوپرایز کردن واقعی

راز ماندگاری یک سورپرایز به مقدار هیجانی است که به فرد منتقل می‌شود. برای آن باید یک  «اتفاق» ساخت. با بروز یک اتفاق خارج از انتظار، جریان خون سرعت می­گیرد و هیجان ایجاد می‌شود.

به دنبال یک مکان یا احساس خاص باشید

اینجا صحبت از زرق‌وبرق هتل‌های چند ستاره و رستوران‌های آن‌چنانی نیست. این‌طور اماکن فرصت‌های زیادی را برای حدس زدن و درنهایت آشکار شدن قصد شما به وجود می‌آورند. به دنبال جایی باشید که فرد موردنظرتان خاطره دل‌نشینی از آن دارد و به او حس و حال قدیم را می‌دهد:

کافه‌ای که دوران دانشجویی در آن‌وقت می‌گذراندید و باهم گپ می‌زدید … یک مسیر کوهستانی که در آن برای اولین بار همدیگر را ملاقات کرده‌اید … و یا شهربازی‌ای که در کودکی به آن می‌رفته و از آن خاطره‌ای هرچند دور دارد …برای رفتن به چنین جاهایی باید از حس بازی گری خودتان استفاده کنید. چراکه ممکن است این تصمیم ناگهانی شما او را به فکر و خیال بیندازد.

این مقاله را مطالعه کنید

اولین دیدار تاثیرات بسیاری بر روابط شما خواهد گذاشت. اولین دیدارتان را بارعایت نکات اصولی تاثیرگذار تر و به یاد ماندنی تر کنید.

عرف و عادت را به بازی بگیرید

در زندگی روزمره برای انجام هر کاری روش معین و مشخصی وجود دارد. این روش‌ها تبدیل به عادت شده‌اند و خودبه‌خود پیش می‌روند؛ و افراد همیشه منتظر همین عادت‌ها هستند. شما می‌توانید با سورپرایز کردن این عادت‌ها را تغییر بدهید: بگذارید هدیه‌تان را فرد دیگری بدهد. این فرد می‌تواند پسربچه دست‌فروشی باشد که هرروز گوشه پارک بساطش را پهن می‌کند و یا نامه‌رسانی که گاه‌به‌گاه سروکله‌اش پیدا می‌شود. شگفتی بعدازآن دیدنی است!

سورپرایز کردن عاشقانه

 

در حالت معمول آدم‌ها از همسر یا دوست خود انتظار تعریف‌شده‌ای دارند که به آن عرف می‌گویند. این‌که کادو تولد باید حداقل ارزش را نسبت به موقعیت و ارتباط فرد داشته باشد یکی از آن‌ها است.

حالا تصور کنید کادو تولد شما یک جفت جوراب یا کفش معمولی باشد چیزی خلاف همیشه. اتمسفر ناامیدی تمام وجود او را می‌گیرد اما سعی در مخفی کردن آن دارد. اما ناگهان با پوشیدن همان کفش یا جوراب کادوی اصلی، خودش را نشان می‌دهد: فرض کنید یک انگشتری زیبا یا یک آویز قشنگ … این هیجان به‌سختی از یاد می‌رود چراکه حس منفی اولیه پایه‌های حس سرخوشی بعدی را محکم می‌کند.

 

بگذارید یک کشف غیرمنتظره صورت بگیرد

گاهی برای غیرمنتظره بودن یک اتفاق نیازی به یک برنامه پیچیده نیست. بگذارید فکر کند شما سالگرد ازدواجتان را از یاد برده‌اید. حتی با رفتار و کردارتان این اطمینان را به وجود بیاورید که امسال جای دیگری سیر می‌کنید. شما او را وارد یک بازی ناخواسته کرده‌اید. شاید در رفتار او چیزی پیدا نباشد اما وجودش آکنده از اضطراب و پرسش است. اما ناگهان با باز کردن درب یخچال هدیه کادو شده‌ای میان میوه‌ها پیدا می‌شود؛ درحالی‌که یک متن عاشقانه از آن آویزان است: دوستت دارم.

سورپرایز کردن واقعی

برای سورپرایز کردن بی نقص شما در این بازی ذهن او را از مسیر اصلی خارج می‌کنید. اما با یک کشف غیرمنتظره شرایطی را می‌سازید که فراموشی آن به‌سادگی ممکن نخواهد بود: مطمئن باشید این شگفت‌زدگی شمارا ماندگارتر می‌کند.

 

امیدوارم با انجام این سوپرایزها باعث بشید اونی که برا شما مهمه، از با شما بودن لذت ببره و مهمتر اینکه خودتون از نتیجه مثبت انجام این کار، شگفت زده بشید!

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها