۴ راهکار برای ساختن یک زندگی عاشقانه در کنار بهترین همسر

|
دی ۳۰, ۱۳۹۷
0 دیدگاه

داشتن یک زندگی عاشقانه آرزوی بسیاری از زوج‌ها است. این که بدانیم در منزل خود کسی را داریم که در میان تمام شلوغی‌ها و آشفتگی‌های روزمره قرار است ساعاتی عاشقانه را در کنارش بگذرانیم و خستگی اتفاقات خوب و بد زندگی را در کنارش فراموش کنیم، بسیار شیرین و لذت بخش است. تصور کنید بهترین همسر دنیا را از دید خود دارید و می‌توانید در کنار هم زندگی همراه با عشق را تجربه کنید و عمیقا خوشبخت باشید، آیا در چنین شرایطی چیز دیگری در این دنیا به چشمتان می‌آید؟

این روزها روزهای شلوغی است و دنیا سراسر با اتفاقات ریز و درشت خود، ساعات خوب را از ما گرفته است و متاسفانه باعث شده یادمان برود که باید به ساخت لحظه‌های عاشقانه بیاندیشیم و احساسات طرف مقابلمان را با خود همراه سازیم. شاید باید فکر چاره باشیم و از تکرار مکررات، خودمان را دور کنیم و خود را برای یک زندگی عاشقانه آماده سازیم.

چگونه یک زندگی عاشقانه بسازیم

باید بدانیم قرار نیست عشق در زندگی ما مدام تغییر کند، یک روز عاشق باشیم و روزی دیگر از یارمان دوری کنیم، یادمان نرود عشق اگر عشق باشد از پس تمامی مشکلات برمی‌آید، سرپا می‌ماند و از سکه نمی‌افتد. پس لحظات عاشقانه ما، عشق ما و حال و هوای دلمان باید همواره اتفاق ثابت باشد و در هیچ شرایطی فراموش نشود. نکند یادمان برود به همسرمان بگوییم دوسش داریم، نکند فراموش کنیم به او یاد آور شویم که بود و نبودش تا چه اندازه می‌تواند در زندگی ما مهم باید، نکند…

اتفاق مهم دیگری که عموما همگی ما درگیرش می‌شویم این است که هیچ تلاشی برای تغییر نوع ابراز محبت خود انجام نمی‌دهیم، تصور کنید یک سورپرایز عاشقانه تا چه میزان می‌تواند به تحکیم زندگی عاشقانه ما کمک کند. گاه با ساده‌ترین اقدامات می‌توان شور و شوق زندگی عاشقانه را به خانه‌هایمان بیاوریم و احساس طرف مقابلمان را تحت تاثیر قرار دهیم.

یک زندگی عاشقانه

هوای کلاممان را داشته باشیم

شاید باورش سخت باشد اما کلاممان معجزه می‌کند. نباید بترسیم از این که همسرمان تعجب کند، بخندد یا هر واکنش دیگری نشان دهد، باید پا پیش بگذاریم و از کلاممان برای ابراز محبت استفاده کنیم. آن وقت است که شیرین و فرهاد در برابرمان شرمسار می‌شوند و حسرت زندگی عاشقانه‌مان را می‌خورند.

چه ایرادی دارد در موارد اشتباه معذرت خواهی کنیم؟ آیا این نشانی از عاشقی به همراه ندارد؟ معذرت خواهی، ابراز محبت، بیان جملات تاثیرگذار، تشکر بابت همراهی طرف مقابل و زحماتی که برای حفظ زندگی عاشقانه‌مان می‌کشد و… تمامی مواردی هستند که باید بگوییم و از بیان آن خجالت نکشیم.

برای زندگیمان بجنگیم

یک چیز را باید بدانیم، زندگی به ندرت کامل است یا به زبانی دیگر کمتر زندگی زناشویی را می‌توان یافت که بی‌مشکل باشد اما این مشکلات ما را قوی‌تر می‌کنند یا باعث می‌شوند پا پس بکشیم؟ کار درست آن است که برای زندگیمان بجنگیم. در زمانی که می‌دانیم مشکلات یک به یک پیش روی ما قرار گرفته‌اند، با تامل و کنار گذاشتن عصبانیت‌های احتمالی مشکلات را ببینیم، بشناسیم، ریشه‌یابی کنیم و دست در دست همسرمان آنها را حل کنیم.

شاید بتوان گفت بهترین راه برای حل مشکلات زناشویی این است که گاه از زاویه دید همسرمان به زندگی نگاه کرده و سعی کنیم او را بفهمیم و درکش کنیم. همچنین حرف زدن در مورد مشکلات و اختلافات موجود می‌تواند همچون آبی بر روی آتش عمل کند آرامش ماندگاری برای زندگیمان به ارمغان آورد. البته باید بدانیم حرف زدن قواعدی دارد که باید رعایت شود وگرنه نه تنها ثاتیر مثبتی خواهد داشت بلکه می تواند شرایط را بدتر از گذشته پیش برند.

این مقاله را مطالعه کنید

در هرصورت رزرو رستوران ، به شما اطمینان می دهد که برای وعده ی موردنظرتان حتما یک صندلی پشت یک میز در رستوران خواهید داشت.

عشق باید بخشی از زندگی ما باشد

شاید زندگی کردن همچون لیلی و مجنون دور از دسترس باشد اما می‌توان تلاش کرد عشق را به بخش مهمی از زندگی خود تبدیل کنیم. این که عشق به همسر و خانواده همواره بخش مهمی زندگی ما باشد و بتوانیم آن را متناسب با شرایط زندگی در قرن ۲۱ به روز کنیم، کار بسیار ارزشمندی است.

یکی از مهم‌ترین راهکارهای موجود جهت ایجاد چنین زندگی‌ای، این است که از هر فرصتی برای یادگیری در مورد چگونگی ترتیب دادن یک زندگی عاشقانه دریغ نکنیم و مدام در تلاش باشیم برای بهتر شدن زندگیمان خود را رشد دهیم و پیشرفت کنیم.

مطالعه کتاب‌های مفید در حوزه روابط زناشویی، کمک گرفتن از مشاوره‌های خانواده، همراهی و همصحبتی مداوم با همسر درباره آنچه در زندگمان نیاز داریم، می‌تواند راهکارها بسیار مناسبی برای ایجاد یک زندگی عاشقانه باشد.

ساختن یک زندگی عاشقانه

اعتماد خود را از دست ندهیم

شک و عدم اطمینان به طرف مقابل می‌تواند روند رو به جلوی یک زندگی عاشقانه را متوقف کند و ما را از خواسته‌هایمان دور نگه دارد. شاید گه گاه برایمان سوالاتی در مورد اتفاقات مختلف ایجاد شود که اگر آنها را در زمان درست خود با همسرمان در میان نگذاریم، به مرور یه شکی بزرگ تبدیل شده و زندگیمان را به سوی تاریکی پیش ببرد.

 

پس بهترین راهکار در زمانی که حس می‌کنیم ممکن است سوالی بی جواب داشته باشیم این است که به راحتی آن را با همسرمان در میان بگذاریم و از او بخواهیم تا برایمان توضیح دهد و ما را قانع کند. صحبت کردن و صحبت کردن راز اصلی حفظ آرامش و امنیت در زندگی زناشویی است.

ثبت دیدگاه

دیدگاه ها